ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Hastane Çıkış Setleri

Hastane çıkış setleri yeni doğan bebeklerin doğum sonrasında ihtiyaç duydukları giyim ihtiyacı için hazırlanan set halindeki ürünlerden oluşur. İçerisinde bebeğin ihtiyaç duyacağı kıyafetler bulunur. Ancak hastane çıkış seti seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bunları sizin için kaleme aldık.

Doğum heyecanı yaklaştıkça hazırlıklar da yapılmaya başlar.  Bebeğinize kavuşacağınız ana sayılı günler kaldıysa hastane çıkış setini de hazırlamalısınız. Bebeğinizin ilk günlerinde giyeceği hastane çıkış seti nelerden oluşmalı? Bebeğiniz için nelere ihtiyacınız olacak? 

Hastane çıkış setleri 3’lü, 5’li ve 10’lu gibi farklı büyüklükte setlerden oluşabilir. Bazı yeni doğan hastane çıkış setleri içinde zıbın, eldiven, şapka, çorap, body, önlük, mendil, battaniye, tulum gibi parçalardan vardır. Bazı hastane çıkış setleri ise ekstra parçalara sahip olabilir. Hırka ve kışlık tulum gibi… 

Hastane Çıkış Seti Seçerken Kumaşına Dikkat Edin!

Bebeğinizin hassas cildini göz önünde bulundurarak alacağınız kıyafetlerin hangi kumaştan üretildiğine dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin cildini tahriş etmeyecek, zarar vermeyecek, kimyasal bulunmayan kumaşları seçmelisiniz. Bunun için %100 pamuklu yapıya sahip hastane çıkış setleri çokça tercih ediliyor. 

Mevsime Uygun Seçim Yapın

Hastane çıkış setleri arasından bebeğiniz için en uygun olanı seçerken mevsime de dikkat edin. Eğer bebeğiniz yazın doğacaksa terletmeyen ancak vücut ısısını da koruyan kumaş seçmelisiniz. Eğer kışın doğacaksa üşümesini engelleyen ürünler seçmelisiniz. Bazı setlerin içerisinde hırkalar bulunuyor. Bu tarz setleri seçerek bebeğinizin üzerini mevcut oda ısısına göre giydirip çıkarabilirsiniz.

Eğer sezaryen doğum yapacaksanız hastane çıkış seti için yedek de almanız gerekebilir, çünkü hastanede daha fazla kalabilirsiniz. Bu sebeple yedek almakta fayda var. 

Doğum çantası hazırlarken öncelik hastane çıkış setidir. Bebeğinizin ilk anlarından itibaren rahatını sağlamak için seçtiğiniz set oldukça önemli. Ona konforu, keyfi ve rahatlığı sunun…

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR